Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPočetna stranica  M V FM V F  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Izrada arnjeva i cerade za Kamaz

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Telige
Administrator
Administrator
Telige


Posts : 233
Registered : 04.02.2013
Age : 51
Location : tu i tam

Izrada arnjeva i cerade za Kamaz Empty
PostajNaslov: Izrada arnjeva i cerade za Kamaz   Izrada arnjeva i cerade za Kamaz Icon_minitime14/2/2013, 10:59

Izrada arnjeva i cerade za Kamaz Fotografijesazvjezdicom98

Kaj bu Vuletu srce na mestu: lol!

Čačkalice odrezane na mjeru, zalijepljene trenutnim lijepilom za sanduk i među njima. Sanduk sam obojao smeđom akrilnom lak bojom u spreju. Ceradu sam izrezao od podstave zimske jakne, zalijepio je za arnjeve i sanduk, krajeve cerade sam prošao sa upaljačem da se stvrdnu i prilegnu uz sanduk. Zatim sam sa bezbojnim lakom u spreju malo prošao po ceradi.
I to je to.


Zadnja promjena: Telige; 14/2/2013, 17:41; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
vule
Moderator
Moderator
vule


Posts : 100
Registered : 05.02.2013

Izrada arnjeva i cerade za Kamaz Empty
PostajNaslov: Re: Izrada arnjeva i cerade za Kamaz   Izrada arnjeva i cerade za Kamaz Icon_minitime14/2/2013, 15:28

mogel si kojom rečju popratiti izradu !!!
[Vrh] Go down
bokaso1
Moderator
Moderator
bokaso1


Posts : 120
Registered : 06.02.2013

Izrada arnjeva i cerade za Kamaz Empty
PostajNaslov: Re: Izrada arnjeva i cerade za Kamaz   Izrada arnjeva i cerade za Kamaz Icon_minitime15/2/2013, 05:52

Svaka cast kolega.... Ovo je odlicno.....

Mislim da ti je za ciradu lakse obradjivati papir od tkanine.... I kad se jednom osusi papir ostane toga oblika.....

( do duse nisam nikad radio za kamione ali mislim da je teze sa tkaninom kao materijalom......)
[Vrh] Go down
vule
Moderator
Moderator
vule


Posts : 100
Registered : 05.02.2013

Izrada arnjeva i cerade za Kamaz Empty
PostajNaslov: Re: Izrada arnjeva i cerade za Kamaz   Izrada arnjeva i cerade za Kamaz Icon_minitime15/2/2013, 09:09

nije radi mene,ja sam to več videl,radi novih maketarskih snaga... stolac
[Vrh] Go down
Telige
Administrator
Administrator
Telige


Posts : 233
Registered : 04.02.2013
Age : 51
Location : tu i tam

Izrada arnjeva i cerade za Kamaz Empty
PostajNaslov: Re: Izrada arnjeva i cerade za Kamaz   Izrada arnjeva i cerade za Kamaz Icon_minitime15/2/2013, 21:19

bokaso1 je napisao/la:
Svaka cast kolega.... Ovo je odlicno.....

Mislim da ti je za ciradu lakse obradjivati papir od tkanine.... I kad se jednom osusi papir ostane toga oblika.....

( do duse nisam nikad radio za kamione ali mislim da je teze sa tkaninom kao materijalom......)

Sa tkaninom je realističnije jer ima teksturu sličnu starim ceradama, a i vrijedi truda.
[Vrh] Go down
bokaso1
Moderator
Moderator
bokaso1


Posts : 120
Registered : 06.02.2013

Izrada arnjeva i cerade za Kamaz Empty
PostajNaslov: Re: Izrada arnjeva i cerade za Kamaz   Izrada arnjeva i cerade za Kamaz Icon_minitime16/2/2013, 06:56

Telige je napisao/la:
bokaso1 je napisao/la:
Svaka cast kolega.... Ovo je odlicno.....

Mislim da ti je za ciradu lakse obradjivati papir od tkanine.... I kad se jednom osusi papir ostane toga oblika.....

( do duse nisam nikad radio za kamione ali mislim da je teze sa tkaninom kao materijalom......)

Sa tkaninom je realističnije jer ima teksturu sličnu starim ceradama, a i vrijedi truda.

Nikad se nisam udubljivao u tu tematiku ali mislim da ima raznih kartona ili papira sa raznim teksturama ali ok sve jedno je odlicno odradjeno.....
[Vrh] Go down
Telige
Administrator
Administrator
Telige


Posts : 233
Registered : 04.02.2013
Age : 51
Location : tu i tam

Izrada arnjeva i cerade za Kamaz Empty
PostajNaslov: Re: Izrada arnjeva i cerade za Kamaz   Izrada arnjeva i cerade za Kamaz Icon_minitime16/2/2013, 19:02

Ne znam za papir, nikad nisam pokušao, ali sam usvojio način sa tkaninom i meni se čini ok.
[Vrh] Go down
bokaso1
Moderator
Moderator
bokaso1


Posts : 120
Registered : 06.02.2013

Izrada arnjeva i cerade za Kamaz Empty
PostajNaslov: Re: Izrada arnjeva i cerade za Kamaz   Izrada arnjeva i cerade za Kamaz Icon_minitime16/2/2013, 20:44

Telige je napisao/la:
Ne znam za papir, nikad nisam pokušao, ali sam usvojio način sa tkaninom i meni se čini ok.

Ok , postujem..... Nemam iskustva sa tom ratmerom ali mislim da je tkaninu mnogo teze kontrolisati.... Od ivica do savijanja preko arnjeva.....

ja bi pre to radio od papira..... Pokvasen papir kad primi oblik i kad se osusi ne menja ga a moze se i kao malo oszegliti na mestima gde treba.....

Govorim o nepokretnim Maketama..... No nisam radio nista u toj razmeri pa se ogradjujem malo i postujem tudj sud......

Nego jel nisu debele cackalice za tu razmeru...?
[Vrh] Go down
Telige
Administrator
Administrator
Telige


Posts : 233
Registered : 04.02.2013
Age : 51
Location : tu i tam

Izrada arnjeva i cerade za Kamaz Empty
PostajNaslov: Re: Izrada arnjeva i cerade za Kamaz   Izrada arnjeva i cerade za Kamaz Icon_minitime16/2/2013, 22:51

bokaso1 je napisao/la:
Telige je napisao/la:
Ne znam za papir, nikad nisam pokušao, ali sam usvojio način sa tkaninom i meni se čini ok.

Ok , postujem..... Nemam iskustva sa tom ratmerom ali mislim da je tkaninu mnogo teze kontrolisati.... Od ivica do savijanja preko arnjeva.....

ja bi pre to radio od papira..... Pokvasen papir kad primi oblik i kad se osusi ne menja ga a moze se i kao malo oszegliti na mestima gde treba.....

Govorim o nepokretnim Maketama..... No nisam radio nista u toj razmeri pa se ogradjujem malo i postujem tudj sud......

Nego jel nisu debele cackalice za tu razmeru...?

Baš zato što se ukruti mi na početku papir i nije bio interesantan za izradu cerade jer ona nije čvrsta ni u 1:1.
Čačkalica kao arnjevi nije prevelika: ona je oko 1 mm debljine, dok su arnjevi tog doba bili od cijevi promjera 80-100 mm ili pak četvrtaste cijevi 80x50 ili 100x50, onda je 1 mm sasvim u skladu sa mjerilom 1:87.
[Vrh] Go down
bokaso1
Moderator
Moderator
bokaso1


Posts : 120
Registered : 06.02.2013

Izrada arnjeva i cerade za Kamaz Empty
PostajNaslov: Re: Izrada arnjeva i cerade za Kamaz   Izrada arnjeva i cerade za Kamaz Icon_minitime16/2/2013, 23:57

Telige je napisao/la:
bokaso1 je napisao/la:
Telige je napisao/la:
Ne znam za papir, nikad nisam pokušao, ali sam usvojio način sa tkaninom i meni se čini ok.

Ok , postujem..... Nemam iskustva sa tom ratmerom ali mislim da je tkaninu mnogo teze kontrolisati.... Od ivica do savijanja preko arnjeva.....

ja bi pre to radio od papira..... Pokvasen papir kad primi oblik i kad se osusi ne menja ga a moze se i kao malo oszegliti na mestima gde treba.....

Govorim o nepokretnim Maketama..... No nisam radio nista u toj razmeri pa se ogradjujem malo i postujem tudj sud......

Nego jel nisu debele cackalice za tu razmeru...?

Baš zato što se ukruti mi na početku papir i nije bio interesantan za izradu cerade jer ona nije čvrsta ni u 1:1.
Čačkalica kao arnjevi nije prevelika: ona je oko 1 mm debljine, dok su arnjevi tog doba bili od cijevi promjera 80-100 mm ili pak četvrtaste cijevi 80x50 ili 100x50, onda je 1 mm sasvim u skladu sa mjerilom 1:87.

Ok ja krajnje dobronamerno pricam..... Jedino sto cackalica nije 1mm nego veca a ni sibica vec deblja.... Ali ako je prekrivena i ne vidi se debljina..... Jedino sto ne znam kako se ponasa tkanina jel se krza na secenju....?

Da li moras da je recimo namazes silikonom sa unutrasnje strane pre secenja..... Da se nebi krzala.....

A za arnjeve moze i zica od struje samo bez izolacije ili sa nekog kalema od 1mm
[Vrh] Go down
Telige
Administrator
Administrator
Telige


Posts : 233
Registered : 04.02.2013
Age : 51
Location : tu i tam

Izrada arnjeva i cerade za Kamaz Empty
PostajNaslov: Re: Izrada arnjeva i cerade za Kamaz   Izrada arnjeva i cerade za Kamaz Icon_minitime17/2/2013, 08:54

Kolega, pa mi samo raspravljamo.
Tkaninu izrežem sa škarama,a poštu je tkanina "plastična" onda u blizini rubova prođem sa upaljačem da se rubovi laganu stvrdnu da se tkanje ne osipa,ali ne preblizu da se previše ne skupi.
Čačkalice su one okrugle, tanke, 1-1,2 mm. Pogledaj izradu mojeg Krupp Titana u 1:24, tamo se vide arnjevi i omjer spram sanduka, pa usporedi sa ovom preradom.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Izrada arnjeva i cerade za Kamaz Empty
PostajNaslov: Re: Izrada arnjeva i cerade za Kamaz   Izrada arnjeva i cerade za Kamaz Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Izrada arnjeva i cerade za Kamaz
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Mala škola maketarstva - Little School modeler :: Savjeti i tutorijali - Tips and Tricks-
Forum(o)Bir: