Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPočetna stranica  M V FM V F  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Ratne igre 3mm Irk - SAD

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
bokaso1
Moderator
Moderator
bokaso1


Posts : 120
Registered : 06.02.2013

Ratne igre 3mm Irk - SAD Empty
PostajNaslov: Ratne igre 3mm Irk - SAD   Ratne igre 3mm Irk - SAD Icon_minitime6/2/2013, 22:07

Ratne igre Irak - SAD u 3mm ili ti 1/600..... Postolja su 20 x 20mm
Po meni jako zahvalna razmera zbog smetaja i prostora.....

[You must be registered and logged in to see this image.]

[Vrh] Go down
Mokipu
Gazda
Gazda
Mokipu


Posts : 257
Registered : 04.02.2013
Age : 90
Location : .

Ratne igre 3mm Irk - SAD Empty
PostajNaslov: Re: Ratne igre 3mm Irk - SAD   Ratne igre 3mm Irk - SAD Icon_minitime6/2/2013, 22:24

palac palac palac
[Vrh] Go down
https://maketarstvo.forumcroatian.com
vule
Moderator
Moderator
vule


Posts : 100
Registered : 05.02.2013

Ratne igre 3mm Irk - SAD Empty
PostajNaslov: Re: Ratne igre 3mm Irk - SAD   Ratne igre 3mm Irk - SAD Icon_minitime6/2/2013, 22:42

odlično,ajde malo opiši izradu tih sitnica(materijale,boje i sl.) i kak se igra jel ko Warhamer ili...????
[Vrh] Go down
Telige
Administrator
Administrator
Telige


Posts : 233
Registered : 04.02.2013
Age : 51
Location : tu i tam

Ratne igre 3mm Irk - SAD Empty
PostajNaslov: Re: Ratne igre 3mm Irk - SAD   Ratne igre 3mm Irk - SAD Icon_minitime7/2/2013, 00:12

Zanimljivo...
[Vrh] Go down
bokaso1
Moderator
Moderator
bokaso1


Posts : 120
Registered : 06.02.2013

Ratne igre 3mm Irk - SAD Empty
PostajNaslov: Re: Ratne igre 3mm Irk - SAD   Ratne igre 3mm Irk - SAD Icon_minitime7/2/2013, 06:11

vule je napisao/la:
odlično,ajde malo opiši izradu tih sitnica(materijale,boje i sl.) i kak se igra jel ko Warhamer ili...????

Pa i ovo je poklon drugaru koji to ne ume da napravi.... Napravio sam mu Irak i SAD u 3mm da moze igrati Ratne Igre....

Ovo je pravljeno od kartona, zice, drvofiksa, farbano akrilima.... (sve je osim lepla i boje djubre.....)

Naj prostije bih vam ratne igre uporedio kao Riziko....

Ratne igre se uglavnom dele na Istoriske i Fantaziju.... Pa se dele na Vazduh, more i kopno.... Pa se opet dele na razmeru figura, 28mm, 20mm, 15mm, 12mm, 10mm, 6mm,5mm, 3mm, 2mm.... I na kraju na periode...... i na kraju na razmeru igre da li je na nivou korpusa, armija, vodova, ceta, ili skirmis ( jedan covek, predstavlja coveka).......

Ja licno volim WW2 i moderni period ali sam igrao i Rat za nezavisnost SAD, ACW, Kolonijalne ratove, Napoleona, WW2, Balkanske ratove 1991-1999....

Partija je slicna kao WH u zavisnosti od pravila.... Pravila su jako prosta i za napraviti samo je pitanje koliko cete uspeti uspeti biti realni u tome ( koliko ce to odgovarati stvarnom periodu i situaciji)....

U svakom slucaju zanimljiva stvar da se oprobate kao neki od poznatih vojskovodja i pokusate da promenite neke od bitaka u istoriji..... ( u prevodu idealna stvar da se druzite i ulupate jedno popodne nedeljom sa par drugara...)....
Najcesce ovo porede sa igricama kompjuterskim ali meni je nekako ovo zanimljivije jer pored samog igranja tu je i pravljenje, druzenje i opipljivo je pod rukom......

Da ne gusim to je ukratko to....



[Vrh] Go down
Telige
Administrator
Administrator
Telige


Posts : 233
Registered : 04.02.2013
Age : 51
Location : tu i tam

Ratne igre 3mm Irk - SAD Empty
PostajNaslov: Re: Ratne igre 3mm Irk - SAD   Ratne igre 3mm Irk - SAD Icon_minitime7/2/2013, 09:24

Gdje nabavljaš oklopna vozila(i ostalo) u tako malom mjerilu (1:600)?
[Vrh] Go down
bokaso1
Moderator
Moderator
bokaso1


Posts : 120
Registered : 06.02.2013

Ratne igre 3mm Irk - SAD Empty
PostajNaslov: Re: Ratne igre 3mm Irk - SAD   Ratne igre 3mm Irk - SAD Icon_minitime7/2/2013, 10:48

Telige je napisao/la:
Gdje nabavljaš oklopna vozila(i ostalo) u tako malom mjerilu (1:600)?

Pravim rucno.... Jako je prosto.... Ludi se plase male razmere ali sve se na isti sablon...

[Vrh] Go down
Telige
Administrator
Administrator
Telige


Posts : 233
Registered : 04.02.2013
Age : 51
Location : tu i tam

Ratne igre 3mm Irk - SAD Empty
PostajNaslov: Re: Ratne igre 3mm Irk - SAD   Ratne igre 3mm Irk - SAD Icon_minitime7/2/2013, 11:21

Možeš li opisati kako izrađuješ te modele oklopnih vozila i od čega, recimo kao neki tutorial?
[Vrh] Go down
bokaso1
Moderator
Moderator
bokaso1


Posts : 120
Registered : 06.02.2013

Ratne igre 3mm Irk - SAD Empty
PostajNaslov: Re: Ratne igre 3mm Irk - SAD   Ratne igre 3mm Irk - SAD Icon_minitime7/2/2013, 11:30

Telige je napisao/la:
Možeš li opisati kako izrađuješ te modele oklopnih vozila i od čega, recimo kao neki tutorial?

Ne da mi da ti posaljem link gde ima da se kupi...

W... picoarmour.com
Mozda te nisam dobro razumeo... ja makete moje pravim rucno ali imas da kupis ovde (mislim da su Poljaci) i cak mislim da i nije preterano skupo ( mada je to relativna stvar).....



Sto to se tutorijala tice radio sam to vise puta ali niko jos nikad nije uspeo da uradi , odustanu.... Da li ja ne umem da objasnim ili njih uplasi razmera , sve jedno je nema efekta.....
[Vrh] Go down
Telige
Administrator
Administrator
Telige


Posts : 233
Registered : 04.02.2013
Age : 51
Location : tu i tam

Ratne igre 3mm Irk - SAD Empty
PostajNaslov: Re: Ratne igre 3mm Irk - SAD   Ratne igre 3mm Irk - SAD Icon_minitime7/2/2013, 11:49

[url][You must be registered and logged in to see this link.] [/url]
[Vrh] Go down
Telige
Administrator
Administrator
Telige


Posts : 233
Registered : 04.02.2013
Age : 51
Location : tu i tam

Ratne igre 3mm Irk - SAD Empty
PostajNaslov: Re: Ratne igre 3mm Irk - SAD   Ratne igre 3mm Irk - SAD Icon_minitime7/2/2013, 12:05

bokaso1 je napisao/la:
Telige je napisao/la:
Možeš li opisati kako izrađuješ te modele oklopnih vozila i od čega, recimo kao neki tutorial?

Ne da mi da ti posaljem link gde ima da se kupi...

W... picoarmour.com
Mozda te nisam dobro razumeo... ja makete moje pravim rucno ali imas da kupis ovde (mislim da su Poljaci) i cak mislim da i nije preterano skupo ( mada je to relativna stvar).....



Sto to se tutorijala tice radio sam to vise puta ali niko jos nikad nije uspeo da uradi , odustanu.... Da li ja ne umem da objasnim ili njih uplasi razmera , sve jedno je nema efekta.....

Prvenstveno sam mislio na tenkove i figurice? Zar i to sam izrađuješ ili kupuješ? Za makete sam skužio da ih sam radiš.
[Vrh] Go down
bokaso1
Moderator
Moderator
bokaso1


Posts : 120
Registered : 06.02.2013

Ratne igre 3mm Irk - SAD Empty
PostajNaslov: Re: Ratne igre 3mm Irk - SAD   Ratne igre 3mm Irk - SAD Icon_minitime7/2/2013, 12:14

Telige je napisao/la:
bokaso1 je napisao/la:
Telige je napisao/la:
Možeš li opisati kako izrađuješ te modele oklopnih vozila i od čega, recimo kao neki tutorial?

Ne da mi da ti posaljem link gde ima da se kupi...

W... picoarmour.com
Mozda te nisam dobro razumeo... ja makete moje pravim rucno ali imas da kupis ovde (mislim da su Poljaci) i cak mislim da i nije preterano skupo ( mada je to relativna stvar).....



Sto to se tutorijala tice radio sam to vise puta ali niko jos nikad nije uspeo da uradi , odustanu.... Da li ja ne umem da objasnim ili njih uplasi razmera , sve jedno je nema efekta.....

Prvenstveno sam mislio na tenkove i figurice? Zar i to sam izrađuješ ili kupuješ? Za makete sam skužio da ih sam radiš.

Opet mi ne da da ti posljam link....

Inace sve sto vidis ja radim rucno.....

Od figura u 3mm preko tenkova i vozila do kuca , suma i brda......

Evo ti kako izgledaju dok se prave......

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovo nece da mi posalje....



Da to je to, to su Poljaci ako se ne varam..... I mislim da smo poceli uporedo da pravimo..... ( ko je od koga uzo ideje ne znam.... Ali ovaj tip jeste i stvarno je napredovao.... Fazon je u ideji )( a i u smestajnom prostoru.....) Posle zavrsenog pravljenaj STA SA TIME..... Zao mi je da gledam kako se lomata i kako moji ukucani to skrnave i bacaju i onda ga poklonim.....
[Vrh] Go down
Telige
Administrator
Administrator
Telige


Posts : 233
Registered : 04.02.2013
Age : 51
Location : tu i tam

Ratne igre 3mm Irk - SAD Empty
PostajNaslov: Re: Ratne igre 3mm Irk - SAD   Ratne igre 3mm Irk - SAD Icon_minitime7/2/2013, 13:44

Respekt za ovo! To je toliko sitno da malo tko može ovo raditi- očigledno nije do tvog tutorijala već je to jako zahtjevan proces koji treba znati savladati- tebi to nije problem jer si već savladao i imaš određeno znanje i iskustvo u izradi, ali jednom početniku koji mora sve početi od nule to baš neće ići. Pogotovo jer sigurno prvih 100 figurica ne uspijeva pa su ljudi frustrirani neuspjehom tako da jednostavno odustaju. Vidim da ni tebi baš ne uspijevaju 100%, ali ti to radiš odlično, i očigledno sa jakom voljom. Možda i ja pokušam nešto slično, mada za ovo treba imati žicu.

A ja sam mislio da je 1:87(moje omiljeno mjerilo) malo, hehehehehe. lol!
[Vrh] Go down
bokaso1
Moderator
Moderator
bokaso1


Posts : 120
Registered : 06.02.2013

Ratne igre 3mm Irk - SAD Empty
PostajNaslov: Re: Ratne igre 3mm Irk - SAD   Ratne igre 3mm Irk - SAD Icon_minitime7/2/2013, 13:56

Telige je napisao/la:
Respekt za ovo! To je toliko sitno da malo tko može ovo raditi- očigledno nije do tvog tutorijala već je to jako zahtjevan proces koji treba znati savladati- tebi to nije problem jer si već savladao i imaš određeno znanje i iskustvo u izradi, ali jednom početniku koji mora sve početi od nule to baš neće ići. Pogotovo jer sigurno prvih 100 figurica ne uspijeva pa su ljudi frustrirani neuspjehom tako da jednostavno odustaju. Vidim da ni tebi baš ne uspijevaju 100%, ali ti to radiš odlično, i očigledno sa jakom voljom. Možda i ja pokušam nešto slično, mada za ovo treba imati žicu.

A ja sam mislio da je 1:87(moje omiljeno mjerilo) malo, hehehehehe. lol!


Mislim da gresis, nije u opste toliko tesko.... Problem je kad pravis seriski.... Nikad ne mozes bas idealno napraviti veci broj.....

ali sobzirom da to moze biti i prednost jer ces drugaciji svaki napraviti......


[Vrh] Go down
vule
Moderator
Moderator
vule


Posts : 100
Registered : 05.02.2013

Ratne igre 3mm Irk - SAD Empty
PostajNaslov: Re: Ratne igre 3mm Irk - SAD   Ratne igre 3mm Irk - SAD Icon_minitime7/2/2013, 22:11

serijski ili ne ali svaka čast,verovatno dok kreneš sve je lakše i lakše,ako ne probaš neznaš..... :D :D
[Vrh] Go down
bokaso1
Moderator
Moderator
bokaso1


Posts : 120
Registered : 06.02.2013

Ratne igre 3mm Irk - SAD Empty
PostajNaslov: Re: Ratne igre 3mm Irk - SAD   Ratne igre 3mm Irk - SAD Icon_minitime8/2/2013, 04:43

vule je napisao/la:
serijski ili ne ali svaka čast,verovatno dok kreneš sve je lakše i lakše,ako ne probaš neznaš..... :D :D

Kako ne, shvatas neke stvari kako lakse bi mogao da uradis a i neke materijale shvatas....

Naj cesce ljudi me pitaju jel to radis pincetama....? Ne, pincetom to ne mozes napraviti.... Recimo meni je dugo trebalo kako da napravim jedan detalj na topu SIG 33 150mm.... Na cevi ima detalj koji spaja cev sa donjim delom koja ide uz cev.... I nikako to da mi uspe.... Odprilike treba da bude od tankog papira ali pair je previse krut da bi ga tako lako stavio, posto je deo jako mali ne mozes da manipulises sa njim i da ga savijes a da lepkom ne umaljas.........
I onad splet okolnosti koji mi se des i skapiram da papir ne secem vec da ga prvo pokvasim pa onda zalepim i na licu mesta secem....

Sitnica ali mi je trebalo mnogo dok nisam skapirao...... Sad vec cesto i ne merim vec odokativno mogu da isecem karton ili papir 1-5mm
I sad vec skoro iz prvog radim nulte serije.....
[Vrh] Go down
vule
Moderator
Moderator
vule


Posts : 100
Registered : 05.02.2013

Ratne igre 3mm Irk - SAD Empty
PostajNaslov: Re: Ratne igre 3mm Irk - SAD   Ratne igre 3mm Irk - SAD Icon_minitime8/2/2013, 11:24

e to je to iskustvo,čovek se celi život uči... stolac
[Vrh] Go down
bokaso1
Moderator
Moderator
bokaso1


Posts : 120
Registered : 06.02.2013

Ratne igre 3mm Irk - SAD Empty
PostajNaslov: Re: Ratne igre 3mm Irk - SAD   Ratne igre 3mm Irk - SAD Icon_minitime8/2/2013, 13:22

Ma ljudi se uglavnom plase razmere, odbija ih to.... Misle da ja ne mogu to napraviti....A jako je prosto....

Mada je i poprilicno jeftino i da se kupi, cak se i ne isplati previse praviti jer 15-ak vozila kosta oko 4$....

Naravno postoje razne razmere ali naj rasprostranjenija je 15mm i to WW2 a igra se zove Flames of War gde je u 15 mm ceo drugi svetski rat napravljen sa odredjenim pravilima, (moje licno misljenje je da je dosta dinamicna igra i zanimljiva..... Ima dosta toga na netu pa ko zeli neka pogleda....)

[Vrh] Go down
vule
Moderator
Moderator
vule


Posts : 100
Registered : 05.02.2013

Ratne igre 3mm Irk - SAD Empty
PostajNaslov: Re: Ratne igre 3mm Irk - SAD   Ratne igre 3mm Irk - SAD Icon_minitime8/2/2013, 15:39

postavi linkove u za to predviđenu temu :D
[Vrh] Go down
bokaso1
Moderator
Moderator
bokaso1


Posts : 120
Registered : 06.02.2013

Ratne igre 3mm Irk - SAD Empty
PostajNaslov: Re: Ratne igre 3mm Irk - SAD   Ratne igre 3mm Irk - SAD Icon_minitime8/2/2013, 16:21

Uff, pokusavao sam staviti linkove za 3mm, ali nisam uspeo... nece da prihvati linkove da upise......

Pico Armour. com je link za firmu koja prodaje u 3mm...
GHQ i Heroic & ross je firma za 5 i 6mm
Flames of war, Piterpig, je za 15mm
Citadela je za Warhammer, 40K

Zvezda, Esci, Airfikx, Caiser, Pegasus 1/72.....
[Vrh] Go down
Mokipu
Gazda
Gazda
Mokipu


Posts : 257
Registered : 04.02.2013
Age : 90
Location : .

Ratne igre 3mm Irk - SAD Empty
PostajNaslov: Re: Ratne igre 3mm Irk - SAD   Ratne igre 3mm Irk - SAD Icon_minitime8/2/2013, 16:25

Za "linkovanje" trebaš čekati 7 dana od registracije
pise
[Vrh] Go down
https://maketarstvo.forumcroatian.com
bokaso1
Moderator
Moderator
bokaso1


Posts : 120
Registered : 06.02.2013

Ratne igre 3mm Irk - SAD Empty
PostajNaslov: Re: Ratne igre 3mm Irk - SAD   Ratne igre 3mm Irk - SAD Icon_minitime8/2/2013, 16:30

Kako god ali ja ne mogu staviti ( da ne pomisli covek da necu...)...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ratne igre 3mm Irk - SAD Empty
PostajNaslov: Re: Ratne igre 3mm Irk - SAD   Ratne igre 3mm Irk - SAD Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ratne igre 3mm Irk - SAD
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Gotove makete - Finished models :: Sve ostalo - All other-
Forum(o)Bir: