Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPočetna stranica  M V FM V F  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 GMC CCKW 353 Dental Unit

Go down 
+6
Marko22
fuego
Telige
vule
Mokipu
modellius
10 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Marko22
Novi član
Novi član



Posts : 20
Registered : 05.02.2013
Location : Kiseljak

GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: GMC CCKW 353 Dental Unit   GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Icon_minitime17/2/2013, 20:49

good yob good yob good yob good yob good yob Odlicno :D
[Vrh] Go down
bokaso1
Moderator
Moderator
bokaso1


Posts : 120
Registered : 06.02.2013

GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: GMC CCKW 353 Dental Unit   GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Icon_minitime18/2/2013, 00:29

good yob i like it i like it i like it
[Vrh] Go down
modellius
Novi član
Novi član
modellius


Posts : 36
Registered : 05.02.2013
Age : 47
Location : Dark Side Of The Moon

GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: GMC CCKW 353 Dental Unit   GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Icon_minitime18/2/2013, 23:15

Evo nastavka. Završio sam još neke sitnice u unutrašnjosti, napravio još jednu lampu ( duplu ) ofarbao sve što sam do sada napravio i sve to lepo smestio......

Lampa :

[You must be registered and logged in to see this link.]

Gotov " plafon " :

[You must be registered and logged in to see this link.]

I naravno montirana unutrašnjost. Da bih uneo malo života u inače sterilnu čistu unutrašnjost na zid sam stavio jednu kartu, ubacio kanistere sa vodom, dva ranca, napravio jednu šolju, stavio novine i magazine itd, na kraju krajeva videćete.....

Šolja :

[You must be registered and logged in to see this link.]

Unutrašnjost :

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pogled kroz vrata :

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
modellius
Novi član
Novi član
modellius


Posts : 36
Registered : 05.02.2013
Age : 47
Location : Dark Side Of The Moon

GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: GMC CCKW 353 Dental Unit   GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Icon_minitime18/2/2013, 23:16

Počeo sam sa radovima na šasiji i našao se u golemom problemu. Naime, na Džemsu su bile dve vrste pogona, tj rasporeda osovina, tzv " Banjo " i " Split " raspored kardana. Na slici se odlično vidi razlika :

[You must be registered and logged in to see this link.]

E sad, razlika nije samo u rasporedu kardana već ima i drugih, npr prednje vešanje, diferencijali. Šta je problem ? Problem je što Italeri daje neki hibrid, da ne kažem mutant, naime, kardani su " Banjo " raspored ali su diferencijali i vešanje " Split " ! Da zlo bude veće, i Aber je napravio istu grešku i korigovao Italerijev set u tačnije ali u pogrešnu varijantu !
Nije bilo druge, ostala samogradnja......
Sve sam promenio jedino diferencijale nisam pravio nove, ali valjda će proći i ovako......

[You must be registered and logged in to see this link.]

Kardane sam pravio nove i zarad lakšeg montiranja napravio sam ih teleskopske, tako da sam mogao da ih pomeram što mi je u mnogome olakšalo rad

[You must be registered and logged in to see this link.]

Da malo odmorim, napravio sam novi auspuh i započeo zaštitne limove na unutrašnjoj strani točkova :

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
modellius
Novi član
Novi član
modellius


Posts : 36
Registered : 05.02.2013
Age : 47
Location : Dark Side Of The Moon

GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: GMC CCKW 353 Dental Unit   GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Icon_minitime18/2/2013, 23:16

Uradio sam zaštitni lim na točku sa unutrašnje strane i stavio cev ulja za kočnicu :

[You must be registered and logged in to see this link.]

I rezervni točak je na njemu sasvim drugačiji nego na standardnom Džemsu, stoga je i tu bilo malo samogradnje :

[You must be registered and logged in to see this link.]

Šasija gotova :

[You must be registered and logged in to see this link.]

Zadnji deo zatvoren najzad, sledilo je detaljisanje i jako mnogo gitovanja i šmirglanja :

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
modellius
Novi član
Novi član
modellius


Posts : 36
Registered : 05.02.2013
Age : 47
Location : Dark Side Of The Moon

GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: GMC CCKW 353 Dental Unit   GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Icon_minitime18/2/2013, 23:17

Unutrašnjost kabine gotova

[You must be registered and logged in to see this link.]

I naravno kako se radila maketa tako se polako rađala ideja i o diorami, jer što dane....... Ovo je osnovna ideja :

[You must be registered and logged in to see this link.]

Kaldrma napravljena na već opisan način [You must be registered and logged in to see this link.] :

[You must be registered and logged in to see this link.]

Postoje dve vrste kaldrme, sjajna sa manje više kockama iste veličine, i ne baš tako fino obrađena raznih veličina. Buduće da je mesto dešavanja pred jednim selom ja sam se odlučio za drugu varijantu. Teksturu je jako lako napraviti, sve što treba da uradimo je da nakon polepljenih kockica štapić za uši namočimo u tazređivač i tapkamo po kockicama, razređivać će blago nagristi stirodur i dobijamo teksturu kamena.....

[You must be registered and logged in to see this link.]

I početak izgrade ograde :

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
modellius
Novi član
Novi član
modellius


Posts : 36
Registered : 05.02.2013
Age : 47
Location : Dark Side Of The Moon

GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: GMC CCKW 353 Dental Unit   GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Icon_minitime18/2/2013, 23:17

Evo nastavka, najzad je i kabina zatvorena......

[You must be registered and logged in to see this link.]

Dok se na " Džemsu " beskonačno gituje i šmirgla, malo sam se posvetio diorami. Prvo kaldrma, u prvoj fazi nakon lepljenja kockica došlo je farbanje, tu sam koristio razne nijanse sive, sa crnim " wash "-om i belim " dry - brush " - om. Nakon toga sam pomešao kvarcni pesak i gips i tom mešavinom popunio fuge između kocki i jednom širokom četkom sve to lepo nakvasio običnom vodom. Ovim sam sprao pesak i gips sa kocki i istovremeno je voda ušla u fuge gde je natopila ovu mešavinu koja se nakon sušenja stvrdnula i tako dodatno fiksirala kocke. Postupak sam ponavljao sve dok nisam potpuno popunio prazninu ( fugu ). Nakon poptunog sušenja uradio sam " wash " sa veoma razređenom Burnt Umber ( akril ), zbog razređenosti boja se ne zadržava na kockama ali fuga izuzetno dobro upija i time i bojimo fugu. Postupak ponavljati dok ne dođemo do željenog efekta. Ovom metodom izrada kaldrme dugo traje, ali je efekat odličan, prava kaldrma !

[You must be registered and logged in to see this link.]

I ograda je obložena glinom ( vrsta koja se suši na vazduhu ) i stavljena na mesto. Nakon sušenja glina će popucati ali to ne treba da nas plaši, kada malo ošmirglamu pukotine će nestati, a one koju ostanu samo doprinose realnijem izgledu stare zidane ograde.....Glinu u još svežem stanju za stiropor lepimo lepkom za drvo.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ograda stavljena na mesto, ovako će to nekako da izgleda

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
vule
Moderator
Moderator
vule


Posts : 100
Registered : 05.02.2013

GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: GMC CCKW 353 Dental Unit   GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Icon_minitime18/2/2013, 23:50

odlično,pratim sa zanimanjem.........
[Vrh] Go down
bokaso1
Moderator
Moderator
bokaso1


Posts : 120
Registered : 06.02.2013

GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: GMC CCKW 353 Dental Unit   GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Icon_minitime19/2/2013, 04:32

good yob bravo
[Vrh] Go down
DOIH007
Moderator
Moderator
DOIH007


Posts : 32
Registered : 05.02.2013
Age : 49
Location : Stupnički Kuti kod Slavonskog Broda

GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: GMC CCKW 353 Dental Unit   GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Icon_minitime19/2/2013, 09:26

prihvačam good yob
[Vrh] Go down
fuego
Novi član
Novi član



Posts : 8
Registered : 12.02.2013

GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: GMC CCKW 353 Dental Unit   GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Icon_minitime19/2/2013, 11:51

good yob i like it super
[Vrh] Go down
Telige
Administrator
Administrator
Telige


Posts : 233
Registered : 04.02.2013
Age : 51
Location : tu i tam

GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: GMC CCKW 353 Dental Unit   GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Icon_minitime19/2/2013, 11:59

Kak je ovo dobro i zanimljivo! good yob super
[Vrh] Go down
Dannytruck
Moderator
Moderator



Posts : 76
Registered : 16.02.2013
Age : 43
Location : Vienna Austria

GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: GMC CCKW 353 Dental Unit   GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Icon_minitime19/2/2013, 12:47

ee modelius bas si Genius!
Svaka cast majstore. Maketarstvo na jako visokom nivou. Samo naprjed.
pozdrav iz beca
[Vrh] Go down
Ninoslav
Novi član
Novi član
Ninoslav


Posts : 26
Registered : 14.02.2013
Age : 51
Location : West hills of Istria

GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: GMC CCKW 353 Dental Unit   GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Icon_minitime21/2/2013, 23:41

sviđa mi se ova kronologija u slikama... nadam se da ćeš nam priuštiti daljnje korake u radu....
[Vrh] Go down
modellius
Novi član
Novi član
modellius


Posts : 36
Registered : 05.02.2013
Age : 47
Location : Dark Side Of The Moon

GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: GMC CCKW 353 Dental Unit   GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Icon_minitime25/2/2013, 14:42

Delove prozora koje ne želim da uprašnjavim sam zaštitio Tamiya trakom, i napravio sam zadnja vrata. Usledio je weathering i ovim je kamion završen.....

[You must be registered and logged in to see this link.]

Radio sam i na diorami, manje više sve je gotovo, odredivši lokaciju dešavanja napravio sam i tablu sa imenom grada.

Diorama :

[You must be registered and logged in to see this link.]

Tabla :

[You must be registered and logged in to see this link.]

Drvo :

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
vule
Moderator
Moderator
vule


Posts : 100
Registered : 05.02.2013

GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: GMC CCKW 353 Dental Unit   GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Icon_minitime25/2/2013, 15:55

breza je fenomenalna,ma sve je naj................. good yob
[Vrh] Go down
bokaso1
Moderator
Moderator
bokaso1


Posts : 120
Registered : 06.02.2013

GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: GMC CCKW 353 Dental Unit   GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Icon_minitime25/2/2013, 16:06

bravo bravo bravo bravo bravo piva
[Vrh] Go down
Telige
Administrator
Administrator
Telige


Posts : 233
Registered : 04.02.2013
Age : 51
Location : tu i tam

GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: GMC CCKW 353 Dental Unit   GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Icon_minitime25/2/2013, 22:31

Odlično! good yob
[Vrh] Go down
Mokipu
Gazda
Gazda
Mokipu


Posts : 257
Registered : 04.02.2013
Age : 90
Location : .

GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: GMC CCKW 353 Dental Unit   GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Icon_minitime26/2/2013, 00:06

Odlično! good yob bravo bravo
Sada ga stavi u galeriju gotovih lol!
[Vrh] Go down
https://maketarstvo.forumcroatian.com
fuego
Novi član
Novi član



Posts : 8
Registered : 12.02.2013

GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: GMC CCKW 353 Dental Unit   GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Icon_minitime27/2/2013, 01:12

To care, to kralju. Nenadmasiv si. Od tebe boljeg nema. Prava si faca nad svim maketarskim facama. bravo bravo

Jedno veliko bravo, bravo, bravo. jumpi jumpi
[Vrh] Go down
Sponsored content





GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: GMC CCKW 353 Dental Unit   GMC CCKW 353 Dental Unit - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
GMC CCKW 353 Dental Unit
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Projekti u radu - Work in progress :: Tenkovi, Topništvo, Vojna i ostala oklopna vozila - Tanks, Artillery, Military and other armored vehicles-
Forum(o)Bir: