Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPočetna stranica  M V FM V F  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Tovar za vagone

Go down 
+2
Mokipu
vladimirvit
6 posters
Autor/icaPoruka
vladimirvit
Novi član
Novi član



Posts : 17
Registered : 09.02.2013

Tovar za vagone Empty
PostajNaslov: Tovar za vagone   Tovar za vagone Icon_minitime12/2/2013, 14:27

Evo kako ja resavam problem sa teretima....
Koristim kao podlogu ili sundjer ili obican stiropor, zavisi od tipa vagona.:

1. ugalj : izradjen od sundjera za sudove kao sonova , tri krupnija oraha cija je ljuska izlupana starim cekicem i tako pomesana sa lepilom za drvo naneta na ostriju stranu sundjera. Sacekam 30 min , ne vise, da se ne osusi potpuno lepak i onda odradim prvu turu farbanja (crni tus). Ostavim jos 15 min i odmah ubacujem u vagon. Ne cekam da se skroz osusi da bi tovar na sundjeru bio pokretljiv ( bude pihtijasta masa) kako bi mogao da ga bez porblema smestim u vagon. Kada ga ubacim u vagon onda ide jos jedna tura farbanja tusem. Zatim ostavim da prenoci i ujutru na suncu obavim trecu turu farbanja i to je to.
Tovar za vagone 2012-011
2. Tucanik u americkim vagonima : za osnovu uzmem stiropor. Izmerim malo duze od ivice vagona i isecem plocicu stiropora koja je osnova. Zatim krunjenjem oblikujem izgled postolja. Nabacam lepka za drvo i sipam posip. Takodje ne cekam da se osusi skoz, vec kroz 30 min ubacujem u vagon i sa lakocom oblikujem izgled tovara. Gde treba dodati jos malo posipa stavim kap lepka i rukom "dosolim" posip
Tovar za vagone 2012-015

3. Cevi za gondolu: Radi se o stapicima za usi !!! Skinuo vatu pa ofarbao sa sivom temperom svaki stapic posebno. Pripremio postolje - 3 drvceta sibice za svaku paletu. Koristio lepak za drvo, premazao te stapice od sibica i poceo uklapanje !!! 11 u redu pa na sredini tog reda opet lepak za drvo .... Kad se osusilo lepo utovario u vagon i to je to :)
Tovar se vadi iz vagona, nije fiksiran za vagon, te sibice nosaci su iseceni taman da se ne klimaju u vagonu tako da je teret i pricvrscen i moze da se vozi.
Tovar za vagone 2012-110
[Vrh] Go down
Mokipu
Gazda
Gazda
Mokipu


Posts : 257
Registered : 04.02.2013
Age : 90
Location : .

Tovar za vagone Empty
PostajNaslov: Re: Tovar za vagone   Tovar za vagone Icon_minitime12/2/2013, 15:05

Odličan tutorijal!
i like it i like it i like it
[Vrh] Go down
https://maketarstvo.forumcroatian.com
vule
Moderator
Moderator
vule


Posts : 100
Registered : 05.02.2013

Tovar za vagone Empty
PostajNaslov: Re: Tovar za vagone   Tovar za vagone Icon_minitime12/2/2013, 18:23

ovo su neki moji tereti u mjerilu 1/87 za vagone ili kamione
Tovar za vagone Maketa2086
sve iz kuče ,mrežica protiv komaraca,flaks za ribičiju,furnir i razni "odpad"...
[Vrh] Go down
Telige
Administrator
Administrator
Telige


Posts : 233
Registered : 04.02.2013
Age : 51
Location : tu i tam

Tovar za vagone Empty
PostajNaslov: Re: Tovar za vagone   Tovar za vagone Icon_minitime12/2/2013, 18:52

good yob good yob good yob good yob good yob good yob
[Vrh] Go down
Mokipu
Gazda
Gazda
Mokipu


Posts : 257
Registered : 04.02.2013
Age : 90
Location : .

Tovar za vagone Empty
PostajNaslov: Re: Tovar za vagone   Tovar za vagone Icon_minitime12/2/2013, 18:55

i like it i like it i like it i like it i like it i like it
[Vrh] Go down
https://maketarstvo.forumcroatian.com
bokaso1
Moderator
Moderator
bokaso1


Posts : 120
Registered : 06.02.2013

Tovar za vagone Empty
PostajNaslov: Re: Tovar za vagone   Tovar za vagone Icon_minitime15/2/2013, 05:47

ovo je odlicno kolega.....

Mada ja bih probao za cevi da koristim recimo umesto cackalica zicu.... (izvuces malo zice i odseces kad vratis na mesto deluje ko cev..... A zice imas bar raznih debljina......

Srmatura me podseca na zicu za komarce ali mi pade na pamet i Gaza da se od nje pravi zica z aogradu kao namotana......

Za stabla bi koristio prave grancice Breza ili plaran.....

Ugalj bi koristio ofarban sljunak ili rizlu....... (ma jako sitna rizla......).....

Za prekrivke bi koristio toalet palir u listicima jer se jako lako kad se malo nakvasi oblikuje oko kutija ili tereta.....
[Vrh] Go down
Mokipu
Gazda
Gazda
Mokipu


Posts : 257
Registered : 04.02.2013
Age : 90
Location : .

Tovar za vagone Empty
PostajNaslov: Re: Tovar za vagone   Tovar za vagone Icon_minitime15/2/2013, 14:08

Ja mislim. Da svatko ima svoj način, kako nešto radi. Isto tako, za ugljen i cijevi ima mali milijon načina izrade...
palac
[Vrh] Go down
https://maketarstvo.forumcroatian.com
vule
Moderator
Moderator
vule


Posts : 100
Registered : 05.02.2013

Tovar za vagone Empty
PostajNaslov: Re: Tovar za vagone   Tovar za vagone Icon_minitime15/2/2013, 15:32

svaka ideja je dobro došla vozac
[Vrh] Go down
Marko22
Novi član
Novi član



Posts : 20
Registered : 05.02.2013
Location : Kiseljak

Tovar za vagone Empty
PostajNaslov: Re: Tovar za vagone   Tovar za vagone Icon_minitime15/2/2013, 19:03

Vule mozes li malo detaljnije napisati sta od ceg pravis ? Ja sam novi pa neznam. ;)
[Vrh] Go down
vule
Moderator
Moderator
vule


Posts : 100
Registered : 05.02.2013

Tovar za vagone Empty
PostajNaslov: Re: Tovar za vagone   Tovar za vagone Icon_minitime15/2/2013, 20:46

budem sutra malo to detalnije objasnil i poslikal :)

[Vrh] Go down
Telige
Administrator
Administrator
Telige


Posts : 233
Registered : 04.02.2013
Age : 51
Location : tu i tam

Tovar za vagone Empty
PostajNaslov: Re: Tovar za vagone   Tovar za vagone Icon_minitime15/2/2013, 21:22

vule je napisao/la:
budem sutra malo to detalnije objasnil i poslikal :)



A mene si ribal, evo ti ga na sada lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
[Vrh] Go down
vule
Moderator
Moderator
vule


Posts : 100
Registered : 05.02.2013

Tovar za vagone Empty
PostajNaslov: Re: Tovar za vagone   Tovar za vagone Icon_minitime15/2/2013, 22:02

Telige je napisao/la:
vule je napisao/la:
budem sutra malo to detalnije objasnil i poslikal :)



A mene si ribal, evo ti ga na sada lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
ja sem barem napisal od kojih materijala je napravljeno stolac hehehe
[Vrh] Go down
bokaso1
Moderator
Moderator
bokaso1


Posts : 120
Registered : 06.02.2013

Tovar za vagone Empty
PostajNaslov: Re: Tovar za vagone   Tovar za vagone Icon_minitime16/2/2013, 07:04

Mokipu je napisao/la:
Ja mislim. Da svatko ima svoj način, kako nešto radi. Isto tako, za ugljen i cijevi ima mali milijon načina izrade...
palac

Naravno, potpuno se slazem sa kolegom..... Ima toliko materijala koji se mogu koristiti...... Pade mi napamet da od Gajbica (imas raznih devljina drveta probas iseci daske.....



[Vrh] Go down
vule
Moderator
Moderator
vule


Posts : 100
Registered : 05.02.2013

Tovar za vagone Empty
PostajNaslov: Re: Tovar za vagone   Tovar za vagone Icon_minitime16/2/2013, 17:05

za armaturnu mrežu koristim razne sitne mrežice ,farbam revell bojama ,zatim slažem za kakav mi transport treba
armaturna žica u kolutovima je flaks za ribičiju,određenu količinu namotam na olovku(penkalo) zavežem na par mjesta sa tanjom žicom i isto farbam u bju koju želiš
tolko za sad
[Vrh] Go down
bokaso1
Moderator
Moderator
bokaso1


Posts : 120
Registered : 06.02.2013

Tovar za vagone Empty
PostajNaslov: Re: Tovar za vagone   Tovar za vagone Icon_minitime16/2/2013, 17:33

Da kolega, slazem se sa tobom...... Jedino razlicita debljina zice je mozda ono sto bi trebalo napraviti.... Da bude vise ratnih tipova.....

Dzakove mozete napraviti od violina ( ko plastelim ali kad se prokuva u vodi skameni se......) ili epoksidne smole (dvokomponentne ali kad se pomesa i osusi ko kamen je.......).... i sloziti na palete.......


Palete bih pravio od gajbica i seko bi ih skalperom...... Ima tankih gajbica od 2mm i 3mm ( gajbice od voca ( mislim da su pomorandze i njima...) pravio sam od toga neke osmatracnicu za Whammer.......
[Vrh] Go down
Sponsored content





Tovar za vagone Empty
PostajNaslov: Re: Tovar za vagone   Tovar za vagone Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Tovar za vagone
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Mala škola maketarstva - Little School modeler :: Savjeti i tutorijali - Tips and Tricks-
Forum(o)Bir: